Bellona Mobilya, Beyaz Eşya Modelleri, Beyaz Eşya Fiyatları, mobilya modelleri, mutfa mobilya modelleri


Akıllı Kapı Sistemleri

akıllı kapı sistemleri


Artık günümüzde tüm işlerin insanlar tarafından yapılma olayı ortadan kalktı daha inşaat halinde iken uygulanan akıllı sistemler sayesinde insan hayatı tamamen kolaylaştırıldı.


Teknolojinin yanı sıra evinizin güvenliğide çok önemli firmalar artık evinizi güvenle koruyan ve sadece size özel açılan akıllı kapı sistemleri üretti bu kapı sistemleri elinizin iç bölgesi avuç içi bölgesini tanıma yolu açılıyor.


Bu akıllı kapı sistemleri aynı zamanda parmak izi, göz merceği okuma gibi çeşitli ve sadece sizde bulunan özellikleri tespit ederek sadece sizin verdiğiniz komutlarla açılıyor.

0 Yorum : 11.21.12

Akıllı ve Zevkli Dekorasyon

Akıllı Tasarım-Kolay/Zevkli dekorasyon…Yirmi yıldır Bursa’da bu sektörde çalışıyorum. Az zaman değil, her şey değişti, o kadar değişti ki ilk başladığım zamanlarda prosedürün nasıl çalıştığını hatırladıkça şaşkınlık duyuyorum. Her bir dekorasyon elemanına ulaşmak için gösterdiğim çaba çok tuhaf geliyor. Bu günden geriye bakınca, yaşadığım tecrübeleri, sanki hiç olmamış ya da aradan yüzlerce yıl geçmiş gibi anımsıyorum.


Bazen hayalimdeki bir dekorasyon ürününü tarif etmek, üretimi için teknik imkanları zorlamak, çoğu kez çok da uygun olmayan mataryelleri kullanmak zorunda kalmak, uygun rengi bulmak için bir kaç renkle sınırlı boyayı ellerimle karıştırmak, o kadar gerçek dışı görünüyor ki… Hayal ettiğim tasarım ürünlerinin kısıtlılığı, aksesuar yoksunluğu da cabası. Masalar, sandalyeler, koltuklar bize sayılı seçenekte sunuluyor, çeşitlendirme tamamen bizlere kalıyordu. Bir miktar farklı şeyler elde edebilmek için ya özel imalatlar ya da çok pahalı çözümler gerekiyordu.Günümüzde gelinen nokta ise çok farklı. Tasarım-üretim sistemi çılgıncasına gelişti. Ülkemizde müthiş güzel tasarım ürünleri kolayca ulaşılabilir noktalara geldi. Her fiyat grubunda, değişik zevklere hitap eden bu tasarımlar; artık çevremizde, mağazalarda, fuarlarda ve dergilerde… Dünya ölçeğindeki ürünler ise ya mağazalarıyla geldi ya da internet marifetiyle bir tık mesafede yer aldı.Peki değişmeyen ne ? Mekanın tasarımı, yani mimari kalitenin yükseltilmesi. Yaşadığımız mekanlarımızın yaşam senaryomuza daha uygun hale getirilmesi. Bu durumda gerekli olan ise güvendiğimiz bir tasarımcı, başta gözümüzü korkutsa da bir miktar masraf, en önemlisi ise biraz cesaret! Ne mi olacak ? Çok şey, çok şey değişecek. Her mekan, her kişi için, herkezin içinde bulunduğu yaş, aile düzeni için mekanın tasarlanması reçeteleştirilemez, endüstriye dönüşemez. Dekorasyon elemanlarıyla kapatmaya çalışılan hatalar radikal kararlarla düzeltilirse, manzarayı bölen gereksiz doğrama kayıtları ortadan kaldırılırsa, kapı sayısı koridor metrekaresi tasarım marifetiyle azaltılır, nitelikli alanlar arttırılırsa, havalandırması süper çalışan ıslak mekanlar, bacası çeken şömineler yapılırsa, merdivenlerin basamakları doğru ölçü ve oranlara getirilirse, kaliteli malzeme ve işçilikle yapılırsa inanın hayatımızda çok şey değişecek.Çalışan bir şömine:”Yakması zor, tütüyor, yakamıyorum” ön yargısını ve çalışmadığı için içine çiçek konarak yer işgal etmesini engelleyecek. İyi bir havalandırma yemek kokukarı, açık mutfakla ilgili ön yargıları ortadan kaldıracak. iyi ölçülü bir merdiven birden fazla kat kullanımında hayatı kolaylaştıracak, duvarda doğru oranlarda yer alan pencere, perde fazlalıklarını, temizlik sorunlarını ortadan kaldıracak.


Bunlar ilk anda aklıma gelen artılar. İyi mekan tasarımı, hayal edebileceğinizden çok daha fazla kalite katacaktır yaşamınıza. Emin olun ve inanın, şeytan ayrıntıda gizli. Sonra ne olacak ? Sonrası süper… Elinizde yaşamınıza tıkır tıkır uyan, ısınan, serinleyen, mutfağında koku problemi yaşamadığınız, inip çıkarken yorulmadığınız, şöminesi çıtır çıtır yanan, iyi tasarlanmış depolama alanlarıyla ferah bir mekanınız olacak. Şimdi başlayın dört bir yanımızdaki süper tasarım ürünleriyle dekorasyona, ister tasarımcınızla, ister tek başınıza, ister eşiniz dostunuzla, kataloglar, dergiler elinizde; yapın, bozun, değiştirin.Kapatacak hata olmayınca, emin olun bu dekorasyon elemanları kendini çok daha güzel gösterecektir. Hani güzel birini tanımlarken “ne giyse yakışıyor” deriz ya, işte bu da öyle bir şey.Bu yazıda dekorasyon meselesine bilinenden biraz daha farklı bir pencereden; mimar gözüyle, biraz da sizleri içine alacak eğlenceli bakış açısından yaklaşmaya çalıştım.

0 Yorum : 11.18.12

Akıllı Aspiratörler


Akıllı ev sistemi aspiratörler artık çok sessiz ve çok hızlı sirkilasyon sağlayarak ortamdaki kötü kokuları yok ediyor. Hibsan Havalandırma firması tarafından üretilen Schenker sürgülü aspiratörler akıllı sistemi sayesinde enerjidende tasarruf sağlıyor.Yaratılan yeni akıllı aspiratörler sessiz çalışma sisteminin yanında enerji tasarrufu sayesinde aile bütçesinede katkı sağlıyor. Çok şık görüntüylede mutfaklarınıza şıklık katacaksınız.

0 Yorum : 11.9.12

Akıllı Ev Sistemleri

Bugüne kadar Harman Consumer Group şirketleri ve B&W Group şirketleri gibi markaları temsil edip dağıtımını yapan SFRKD Elektronik AŞ, geniş ürün yelpazesi ile kullanıcılara üst düzey yeni teknolojileri sunmaya devam ediyor.


Sonos Dijital Müzik Sistemi
Tam renkli LCD ekrana sahip ilk ve tek çok alanlı dijital müzik sistemi Sonos, evdeki tüm alanlarda müzik dinleyebilme ayrıcalığını kullanıcılara sunuyor. Kablosuz tek bir cihazdan kontrol edilebilen Sonos Dijital Müzik Sistemi sayesinde, yatak odasından arka bahçeye kadar evin her yerinde müzik dinlenebiliyor. Üstelik bu keyfi yaşamak için kullanıcının yapması gereken tek şey, Sonos bölge çalıcısı ile hoparlörleri eve yerleştirmesi ve Sonos Kontrolörü ile müziğe erişmesi.


Sonos Dijital Müzik Sistemi, müziği evdeki herhangi bir alana dağıtan, çalan ve çoğaltan Sonos ZonePlayer ile herhangi bir yerden kullanıcının müziğe erişimini, kişiselleştirmesini ve kontrol etmesini sağlayan kablosuz tam renkli LCD ekrana sahip Sonos Controller’dan oluşuyor. Evde müzik keyfini doyasıya yaşamak isteyenler, Sonos Dijital Müzik Sistemi sayesinde avuçlarının içinden müziği her yerde kontrol edebilme imkanını yaşıyor.


Harman Kardon ve JBL Ses Sistemleri
Ses sistemi üreticisi Harman Kardon Grup, bünyesinde hepsi dünya markası olmuş birçok firmayı barındırıyor. Bu markalardan olan Harman Kardon ve JBL ürün çeşitliliği ve gelişmiş teknolojisi ile tercih edilenlerin başında geliyor. Her iki marka da büyük bir grup bünyesinde yer almanın verdiği yılların tecrübesi ile müzik tutkunlarının isteklerini okuyup, doğru şekilde cevaplıyor. JBL, başta ev sinema sistemi olmak üzere multimedia, kulaklık, araba ses sistemleri ve profesyonel ürünleriyle kullanıcıların bulunduğu her yerde hizmet veriyor. Ses kalitesi ve farklı tasarımlara sahip ürünleriyle de fark yaratıyor. Harman Kardon, üretimini yaptığı reciever, DVD çalar, ev sinema sistemi ve multimedia ürünleriyle bütün ses sistemi ihtiyaçlarını karşılıyor. Sadece müzikseverlerin değil, ev sineması tutkunlarının da tercihi olan Harman Kardon, tüm gerçeği en doğal haliyle yaşayamak isteyen kullanıcılarla buluşuyor.


AMX Kontrol Sistemleri
AMX Kontrol Sistemleri, tek bir dokunuş ve kablosuz kullanım rahatlığıyla elektrikli tüm cihazları tek bir merkezden kontrol edebilmeyi sağlıyor. AMX Kontrol Sistemleri, evdeki pek çok aygıtı eş zamanlı kullanarak hayata konfor ve kolaylık getiriyor. Yüksek teknoloji ürünü AMX Touch Panelleri ile farklı teknolojiler aynı otomasyon sistemi bünyesinde idare edilebiliyor. Böylece TV, uydu, Digitürk, DVD, projeksiyon cihazı, sinema sistemleri, müzik sistemleri, high-end cihazlar, klimalar, dijital video kaydediciler, kameralar, PC’ler ve i-Pod gibi ürünlerle birlikte, aydınlatmadan bahçe sulamaya kadar geniş bir elektrik otomasyon sistemi tek bir dokunmatik panelden kontrol edilebiliyor Kullanım kolaylığı olan AMX Touch panelleri, okuldan eve gelen çocukların kapıda girecekleri şifre ile iş yerindeki ailelere e-postayla haber gönderiyor ya da aile, evdeki güvenlik kameraları aracılığıyla çocuklarını izleme olanağına sahip oluyor. Tüm bunların yanı sıra AMX Kontrol Sistemleri, dünyanın her yerinden AMX Touch Panel veya internet üzerinden evin istenildiği gibi yönlendirilmesine olanak sunuyor.

0 Yorum : 11.7.12

Akıllı Kapı ve Akıllı Kilit Sistemleri


Sahibini tanıyan, konuşan, anahtarsız, evinizde değilken de kontrol edebildiğiniz, evinizdeyken ise oturduğunuz yerden kimin çaldığını görebildiğiniz akıllı kapılar veya farklı işlevlerle donatılmış estetik ve fonksiyonel tasarımlara sahip sıra dışı kapılar…


Güvenlik, kontrol ve kullanım kolaylığı, bireylerin yaşam konforunu arttıran en önemli kriterlerden. Günümüz kapıları da gelişen teknoloji ve güvenlik sistemleri ile bizlere bu imkanı fazlasıyla sunuyor. Farklı fonksiyon ve tasarımları Konforum okuyucuları için araştırdık.


Tasarım: Rick Lewis / Amerika


İki mekan arasındaki ışık, hava ve gürültü miktarının ayarlanabileceği bir tasarım. Daire şeklindeki boşluklar, istenilen oranda açılıp kapanabiliyor.Tasarım: Agnieszka Cuprys / Polonya


Diğer mekanlardan gelen ışığı süzerek zemin ve duvarlarda bir gökkuşağı etkisi yaratan farklı bir tasarım.Brighthandle


İçeride biri olduğunda renk değiştiren kapı kolu,Akıllı Kilit Sistemleri


Bu sistemler ile filmlerde gördüğümüz güvenlik önlemlerini artık evlerimizde de kullanmamız mümkün.


Akıllı kapılar, telefonunuz, bir kart ya da kumandayla kontrol edilebiliyor, sizi ya da tanımladığınız kişileri parmak izi, avuç içi, el üstündeki damarlar ya da gözlerden tanıyabiliyor, Bazılann da ise anahtar deliği de bulunmuyor ve şifre ile açılabiliyor. Gün geçtikçe daha ileri düzeyde özelliklerle donatılan bu sistemler ile kapınızın önünü evden uzaktayken de gözlemlemek mümkün olabiliyor. Hatta meraklılar tarafından kurcalandıklarında, alarmın devreye girmesinin yanında, konuşarak sesli uyarıda da bulunanları var.Kapınızın Zili Dilediğiniz Şarkıyı Çalsın


Yeni kapı zilleri ile kapı ziliniz siz nasıl isterseniz öyle çalabiliyor. Dilerseniz cd veya mp3. kaydettiğiniz bir ses veya takımınızın şarkısı… Mevcut zillinizin yerine kolayca kurulabilen bu eğlenceli ürünlerle, altı farklı kulanıcılara özgü kayıtlar yaratmak da mümkün.


0 Yorum : 10.18.12

BlackBerry Pearl Flip 8220 Kapaklı ve Akıllı


Research in Motion (RIM) ilk kapaklı BlackBerry çözümü olan BlackBerry Pearl Flip 8220 akıllı leletonu piyasaya sundu. Kapaktaki tok bir çevirme hareketiyle internete bağlanabiliyorsunuz. Etkin ınternet kullanımının dışında cihazla loloğrat çekebilir, video izleyebilir veya şarkı dinleyebilirsiniz. Dört banllı ve EOGE destekli BlackBerry Pearl Flip sadece 85 gram.


Dış kapakta yer alan ekran sayesinde gelen e-posta, SMS ve aramaları, telefonun kapağını açmadan takıp edebiliyorsunuz. Ürün, Sesli Arama İVAD1 İçin hoparlörden bağımsız ses tanıma (SİVR) Özelliği, MP3 melodi desteği, akıllı arama, konferans görüşmeleri, hızlı arama, arama aktarma, sesli posla eklerinin oynatılması ve gelişmiş arka plan gürültü iptali gibi birçok özellik içeriyor. Pili. dört saat konuşma ve 14 gün bekleme sürelerine sahip. QWERTY klavyesi sayesinde metin yazma hayli kolaylaştırılmış.


Fotoğraf görüntüleme, müzik dinleme ve video izlemeyi sağlayan Pearl Flip, bir eğlence merkezi de olmaya aday. Kulaklık veya harici hoparlör kullanırken kişisel ses ayarı yapılabilmesi. ıTunes’la senkronize çalışma Özellikleri bu iş istasyonunu aynı zamanda bir iPod rakibi haline getiriyor. 16 GB dahili bellekle gelen cihaz microSD/SDHC kart desteği sunuyor.

0 Yorum : 10.13.12

DYO – Akıllı Boya – Nano İpek Mat- Dyo Boya

Dyo boya dünyada bir ilk olan Nano teknolojik boyaları türkiyede müşterilerinin hizmetine sunuyor. Nano teknolojik ışıkla kendini tekrar tekrar temizleyen bu boyalar kir tutmayan, silinebilir, ışık etkisiyle kendini yenileyebilir bir iç cephe boya olma özalliği taşıyor.


Yüzlerce renk seçeneğinede sahip olan Dyo akıllı boya binaların iç yüzüylerinde her türlü duvara uygulanabilmektedir. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği olması sayesinde özel merkezlere, hastane odalarına, restaurantlara, mutfaklara vs. hijyen gereken minumum ortamlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir.


DYO – Akıllı Boya Renk Kartelası


dyo boya

0 Yorum : 10.6.12

Akıllı Klozet Devri ( Dobidos )


Dobidos Akıllı Klozet sistemleri antibakteriyel özelliklere sahip türünün son örneklerindendir .


Dobidos Akıllı Klozet sisteminde oturakta ısıtma, antibakteriyel özelliği ve kilit sistemleri mevcuttur. Güvenli ve korumalıdır.


Su bölümlerinde ise, süzme, arıtma, su ısıtma ve kontrol konforluluğu mevcuttur. Dobidos Akıllı Klozet birçok özelliği daha mevcuttur.Dobidos Akıllı Klozet sistemlerinde ayrıca üstün özellikli yıkama konforuda sunmaktadır. Temizlik, hijyenik, ayarlana bilen klozet nozılı, ritim özellikli özel su mesajı Dobidos Akıllı klozetin özellikleri bukadarla sınırlı değildir.Su tasarrufu ve elektrik tasarrufu da tüketicisine sunmaktadır. Ve ayrıca Dibidos Akıllı klozet gürüldüsüz ve sessiz çalışır. Dobider Akıllı Klozette yapay zekada bulunmaktadır. Yapay zeka ile Uturağın ısını, oturduğunuz süre boyunca sifon su miktarını otomatik yapar ve ayrıca Dobidos Akıllı klozet sifonunu otomatikk çeker.Dobidos Akıllı klozet uzaktan kumandası ile tüketicisene konforu ve rahatlığı bir arada sunmaktadır.

0 Yorum : 08.24.12